Karate Ostrowiec

Strona główna


Spis treści

  1. Karate-do Tsunami
  2. Publikacje o sztukach walki
  3. Historia sztuk walki
  4. Sztuki walki w Polsce
  5. Samoobrona

 


Karate-do Tsunami

KARATE W OSTROWCU

Centrum Aktywności Obywatelskiej

ul. Sienkiewicza 70 (dawna SP NR 4)

patrz poniżej

tel. 608-730-600

Wykaz sekcji działających od września 2016:

1. KARATE 

SEKCJA 1: poniedziałki, piątki w godz. 16.00 - 17.30

SEKCJA 2:  wtorki, czwartki w godz.. 18.00 - 19.30

2. SAMOOBRONA / KARATE

poniedziałki, piątki w godz. 18.00 - 19.30

3. KARATE DLA DZIECI

poniedziałki, piątki w godz. 18.00 - 19.00

4. STRZELECTWO

wtorki, czwartki w godz. 16.30 - 17.45

tel. 608-730-600

 

Treningi w Ostrowcu prowadzimy w Centrum Aktywności Obywatelskiej, (dawna Szkoła Podstawowa Nr 4)

ul. Sienkiewicza 70.

Piętro II, sala 24.

kontakt telefoniczny 606-730-600

Terminy zajęć: poniedziałki i piątki w godz. 16.00 - 18.00

Na nasze zajęcia zapraszamy dzieci od 7-go roku życia oraz młodzież i osoby dorosłe.

Nie prowadzimy sekcji dla dzieci młodszych.

System Tsunami to ponad stylowa odmiana sztuk walki, zaliczanej do grupy karate. W praktyce treningowej Tsunami ukierunkowane jest na jednoczesny rozwój psychiczny i fizyczny ćwiczących, zaś w praktyce walki Tsunami ukierunkowane jest na uzyskanie maksymalnej skuteczności w walce realnej. Tsunami nie ćwiczymy pod kątem technik sportowych, zastosowania ich na macie (choć opcja sportowa w Tsunami także istnieje). Tsunami uczymy się po to, by nauczyć się bronić w razie ulicznej napaści.

Jest to cecha charakterystyczna nie występująca w innych stylach, bowiem większość innych stylów trenuje się właśnie pod kątem walk sportowych, które charakteryzują się zupełnie inną specyfiką, a także obwarowane są licznymi zakazami i nakazami. Tymczasem w walkach ulicznych nie ma żadnych zakazów (dla chuliganów i przestępców) i aby przed takim atakiem się obronić, trzeba odpowiednio ćwiczyć.

 

KLUB KARATE W OSTROWCU - STRONA GŁÓWNA

Strona w budowie - za wszelkie niedogodności przepraszamy storna główna to: www.bez-pardonu.pl

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć:

Galeria 1       Galeria 2       Galeria 3       Galeria 4       Galeria 5

 

Home

Treningi

Wydarzenia

O karate

Egzaminy

Sklep

Nasi mistrzowie

Karate dla dzieci

Karate dla seniorów

Zapisy

Kontakt

Samoobrona

Jednym z programów, które realizuje systematycznie nasze stowarzyszenie, jest samooborna. Co najmiej raz w roku organizujemy kursy samoobrony, które przeznaczone są dla osób chcących poczuć się bezpieczniej w codziennych kontaktach z otaczającą nas brutalizajcą życia społecznego. Kursy takie trwają z reguły trzy miesiące, tj. na pełny cykl szkolenia składa się 48 godzin zajęć. Osoby, które ukończą kurs samooborny, mogą kontynuować zajęcia karate do tsunami.
Umiejętności samoobrony przydają się dziś każdemu już od szkoły podstawowej. Zakres patologii, jaki dotyka naszego życia jest tak szeroki, że są to umiejętności, które przydają się na każdym etapie życia aż do śmierci.
Już w szkołach podstawowych mamy do czynienia z rosnącą agresją nieletnich chuliganów. Same tytuły prasowe z naszego miasta mogą porazić. Na jednej stronie mamy takie tytuły jak: "Szkolny terrorysta. Bezradny system, wystraszeni rodzice" i "Ojciec sam wymierza sprawiedliwość".
Śledząc kronikę kryminalną wyraźnie widać, że praktycznie nie ma tygodnia, by w naszym mieście nie doszło do jakiegoś zdarzenia, w którym na skutek napadu lub pobicia cierpi niewinna osoba.
Zajęcia z zakresu samoobrony pozwalają obronić się w 90 procentach sytuacji już po kilku miesiącach treningu.
Warto więc trafić na trening i spróbować zadbać samodzielnie o swe bezpieczeństwo.
Informacje na temat ćwiczeń samoobrony i karate można uzyskać pod numerem telefonu:

608 - 730 - 600
codziennie po godzinie 16.

straz_obywatelska


Głównym programem prowadzonym przez nasze stowaszyszenie jest program S.O.S., zmierzający do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i jego okolicach.
S.O.S. to inaczej Straż Obywatelsko - Sąsiedzka, czyli straż mająca na celu dbanie o porządek i bezpieczeństwo w każdym zakątku miasta, nawet tam, gdzie na co dzień nie docierają patrole policji.
Program S.O.S. składa się z dwóch odrębnych programów, które jednak w swojej działalności zazębiają się ze sobą.
Pierwszy z nich to Straż Sąsiedzka. Tworzą ją ludzie, którzy dbają o bezpieczeństwo w miejscach swojego zamieszkania i jego okolicach. Ludzie ci w różny sposób interweniują, tak, by w rejonach wyznaczonego działania panował spokój, a gdy to nie pomaga, wzywają odpowiednie służby mundurowe /np. Straż Obywatelską, Straż Miejską lub w ostateczności policję - gdyż ta ostatnia reaguje najwolniej i w sumie najgorzej/. Na dzień dzisiejszy, tj. styczeń 2011 roku, straż taka działa w kilkunastu miejscach naszego miasta.
Drugi z tych programów to Straż Obywatelska. Tworzy ją obecnie 37 wolontariuszy, którzy społecznie, w różnych godzinach dnia i nocy, w różne dni tygodnia, patrolują wybrane tereny miasta, a w razie potrzeby interweniują przywracając ład i porządek. Do swoich zadań S. O. wykorzystuje różne formy działalności. S.O. tworzy patrole piesze lub zmotoryzowane, umundurowane lub cywilne, uzbrojone i lub bez broni. Bywają też patrole mieszane, które przynoszą najwięcej pożytku.
Jak widać S.O. wykorzystuje różne formy i sposoby działalności tak, by w jak najlepszy sposób wykonywać swe działania.
Straż Obywatelska działa w Ostrowcu Św. nieprzerwalnie od 2004 roku pomimo tego, że kilkukrotnie używając przewrotnych metod niezgodnych z prawem próbowano ją zlikwidować.
O wartości tej straży najlepiej świadczy fakt, że przez pierwsze pół roku naszej działalności w godzinach działalności Straży Obywatelskiej nie doszło do żadnego czynu przestępczego. Warto dodać, że były to czasy, w któych nawet policjanci mówli jeden do drugiego: "Ty, ta straż obywatelska to ma na mieście więcej radiowozów, niż my!". Później jednak, ze względów niezależych od nas, musieliśmy ograniczyć ilość patroli. O tym, kto i w jaki sposób się do tego przyczynił, i kto działa na szkodę obywateli, a na rzecz chuliganów i przestępców, napiszemy jednak w niedalekiej przyszłości.

 

Tymczasem zapraszamy też na nasze inne strony oraz na strony zaprzyjaźnionych organizacji:

Zaprzyjaźnione  lub/i polecane strony:
1. Polska Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3.
Biblioteka Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9. Zespół muzyczny Komfort

10. Karate Tsunami Konin

Centrum Aktywności Obywatelskiej

ul. Sienkiewicza 70 (dawna SP NR 4)

poniedziałki, piątki

godz. 16.00 – 18.00

tel. 608-730-600

 

Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk

zachęcamy także do odwiedzenia strony federacyjnej:

http://karate-tsunami.pl

Od września 2015 roku mamy też nowe strony na facebooku, na które zapraszamy:

1. https://www.facebook.com/karateostrowiec/

2. https://www.facebook.com/karatewostrowcu/

Na facebooku umieszczamy zawsze najaktualniejsze informacje.

Jesteśmy też na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=EjTNv8Xxm2U

https://www.facebook.com/karate.tsunami.50

https://www.facebook.com/grzes.pietrzyk

https://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-Stowarzyszenie-Omega/581131162026509

https://www.facebook.com/pages/Klub-Strzelectwa-Sportowego-Bojowego-Dynamicznego-i-Praktycznego/1040490825979638

https://www.facebook.com/

https://www.facebook.com/karate.tsunami.50

Powrót do początku

 

Powrót do początku

Sztuki a sporty walki

Sztuki a sporty walki. Temat bardzo niejednoznaczny i jednocześnie bardzo trudny, bo jeśli opiszę go tak, jak go widzę, to osoby ćwiczące niektóre style mogą się poczuć urażone. Jeśli zaś opiszę ten temat tak, by każdy czuł się szczęśliwy - napisze nieprawdę. Tak więc Panowie i Panie bez urazy - a w kierunku prawdy.

Jak można podzielić sztuki walk? Może tu być wiele odpowiedzi, w zależności od tego, kto dokonuje podziału i w jakim celu. Ogólnie pisząc są dwa podstawowe podziały na sztuki i sporty walki. Sztuki walki to niby te, co nie prowadzą rywalizacji sportowej, uważając, że są ważniejsze cela nauki. Sporty walki to natomiast te, które taką rywalizację prowadzą. Wg. tej teorii w sztukach walki większą uwagę przywiązuje się do nauki walki realnej, a w sportach do sportowej. Wbrew pozorom to nie to samo, bowiem walki na zawodach są tak skonstruowane, że odbywają się wg. różnych reguł, a w walce ulicznej reguł nie ma. Jeśli więc ktoś ćwiczy pod kątem zawodów, z ograniczeniami, to nabywa nawyki, które nie tylko są nieprzydatne, ale wręcz przeszkadzają w walce ulicznej. Jeśli zatem w sekcji sportowej instruktor nie wykazuje własnej inicjatywy i nie naucza pod kątem walki obronnej, to jego uczniowie w walce na ulicy będą mieni mierne szanse. Tak jest niestety w większości sekcji sportowych.

I tu mała dygresja - przed przystąpieniem do dalszego omawiania tematu. Wiele osób ćwiczących wschodnie i zachodnie sztuki i sporty walki uważa, że skoro oni coś ćwiczą, to na pewno się na ulicy obronią. Nic bardziej mylnego. Jeśli ktoś przyjmie takie założenie, to może się srodze zawieść w czasie jakiejkolwiek bójki. W walce na ulicy możemy trafić na ulicznego fightera, który jest nie gorszy od najlepszego mistrza. Ponadto ludzie, którzy napadają innych mają swoje sposoby ,jak to robić szybko i skutecznie, najczęściej z zaskoczenia.

Teraz ciąg dalszy. Sztuki walki możemy podzielić na tradycyjne i nietradycyjne, czyli wypadało by powiedzieć - modernistyczne, ale taki podział tak naprawdę niczego do nich nie wnosi. Pewien mistrz twierdził, że ćwiczy karate tradycyjne, bo w czasie ciosu prostego nie robi pełnego obrotu pięści, tak, jak to się robi w większości stylów karate, tae-kwon-do , kung-fu i innych. Temu panu życzę dużo zdrowia - także psychicznego.

Jeśli style ćwiczą według wzorców opracowanych sto czy dwieście lat temu i nic nie zmieniają, to ćwiczących można porównać do osób trenujących np średniowieczne tańce. Wygląda to ładnie, może być ciekawe, ale na dyskotece się nie użyje (przynajmniej w całości).

Są style, które ćwiczy się jako sztuka dla sztuki i nawet w założeniach nie mają one tego, by nauczyć ćwiczących jakiejkolwiek obrony.
I wreszcie podział ostatni. Style można podzielić na rekreacyjne i bojowe. Te pierwsze to takie, co ćwiczy się dla rekreacji, a te drugie to takie, co ćwiczy się pod kątem użycia w walce realnej.

Warto też wspomnieć o tym, że wiele stylów w swoich założeniach ma szerzenie kultury i religii wschodniej a same umiejętności walki spychane są na tor drugi.

Pozostaje zatem pytanie, co ćwiczyć i co wybrać? Otóż ludzie najczęściej wybierają to, co jest bliżej domu lub to, o czym przeczytają w prasie. Potem przychodzą rozczarowania itp. Oczywiście nie podpowiem, co ćwiczyć. Zachęcam jednak do chwili refleksji nad tym, gdzie się chcemy zapisać. Wszystko zależy od tego, jakie cele ćwiczeń stawiamy i co chcemy osiągnąć.

I na koniec jeszcze jedna uwaga: styl, który wybieramy, jest ważny i trzeba pamiętać, że w wielu klubach program szkolenia narzucony jest odgórnie przez federacje i związku, przez co instruktor ma związane ręce i szablonowo uczy ćwiczących, wg niekoniecznie dobrych programów.

System, który wybieramy, jest ważny i ważny jest instruktor, który uczy.

 

 

 

Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk lub na facebooku

achęcamy także do odwiedzenia strony federacyjnej:

http://karate-tsunami.pl

Od września 2015 roku mamy też nowe strony na facebooku, na które zapraszamy:

1. https://www.facebook.com/karateostrowiec/

2. https://www.facebook.com/karatewostrowcu/

Na facebooku umieszczamy zawsze najaktualniejsze informacje.

Jesteśmy też na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=EjTNv8Xxm2U

https://www.facebook.com/karate.tsunami.50dowie

https://www.facebook.com/grzes.pietrzyk

https://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-Stowarzyszenie-Omega/581131162026509

https://www.facebook.com/pages/Klub-Strzelectwa-Sportowego-Bojowego-Dynamicznego-i-Praktycznego/1040490825979638

https://www.facebook.com/

https://www.facebook.com/karate.tsunami.50

 

Powrót do początku

Publikacje o sztukach walki

Każdy ćwiczący jakiekolwiek sztuki i sporty walki często kupuje sobie różne książki lub gazety na ten temat.  

1. Karate-do Tsunami. Jest to kompendium wiedzy na temat karate i tsunami. Autor, mistrz karate, opisuje swoją drogę w sztukach walki. Przeszedł wiele stylów, ale żaden nie dawał mu zadowolenia. Przeczytał wiele książek o karate, ale żadna nie dawała pełni spełnienia. Napisał wiec książkę taką, jaką sam jako uczeń chciałby przeczytać, a jakiej na rynku do tej pory nie było. Przedstawia w niej historię, filozofię i inne aspekty treningu totalnie skutecznej walki o nazwie tsunami. Pokazuje, jak trenować, omawia metodykę treningu, technikę i praktyczne zastosowanie technik tsunami w walce. Opisuje także swoje bogate doświadczenia w walce realnej i na tym przykładzie pokazuje skuteczność karate. Forma wydania: publikacja w formacie A-4 wydana jako kołonotatnik. Stron ponad 160.  Za cenę mniejszą niż miesięczna składka możesz zdobyć wiedzę, jakiej w większości sekcji nie zdobędziesz nawet po latach ćwiczeń!!!
2. Aktywna samoobrona. Publikacja – jak sama nazwa wskazuje, poświęcona samoobronie. Uczy podstawowych chwytów, a oprócz nich – jako jedyne źródło w Polsce – pokazuje przykładowe sposoby obrony przed atakiem w samochodzie. Może więc być przydatne np. dla taksówkarzy i kierowców. Autor poświęca dużo uwagi psychologicznym i prawnym aspektom samoobrony. Jako jedyny autor w naszym kraju pokazuje, jak ludzie mogą się organizować w celu przeciwdziałaniu chuligaństwu i przestępczości. Książka jest dowodem na to, że epoka znieczulicy społecznej bezpowrotnie mija. Forma wydania: publikacja w formacie A-4 wydana jako kołonotatnik. Stron 136. Ponad 280 rysunków.
3. Karate dla mistrzów. Autor, ucząc się różnych stylów, konfrontował swoje poglądy i przemyślenia z własnymi myślami. Karate dla mistrzów to książka zawierająca takie właśnie przemyślenia, skłaniająca czytelnika do samodzielnego myślenia i analizowania tego, czego dowiaduje się o sztukach i sportach walki z innych źródeł. Książka formatu A-5. Stron ok. 140.
4. Przewodnik po karate-do tsunami. Jak sama nazwa wskazuje, książka poświęcona systemowi tsunami, która w kilku prostych słowach tłumaczy podstawowe zasady i techniki tego systemu.  

Pozostałe publikacje:

1. Walka nożem. .

2. Punkty witalne i sposoby ich atakowania w walce bez broni.

3. Punkty witalne i sposoby ich atakowania w walce z bronią.

4. System tsunami.

5. Tsunami: walka cepem (książka o nunchaku).

Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk

Powrót do początku

Historia sztuk walki

Historia sztuk walki jest tak stara jak świat. Ludzie od początków istnienia świata szukali zapewne jakichś skutecznych metod obrony w sytuacji, gdy zagrożony był ich byt. Można tu mówić o zagrożeniu zdrowia, życia, obrony przez innym człowiekiem, innymi ludźmi czy nawet zwierzętami.

Historia sztuk walk ma też sporo przekłamań, o czym chciałem wspomnieć na początku. Otóż gdy sztuki walki trafiły z Dalekiego Wschodu do Polski powszechnie nauczano, że Europa nie wykształciła swoich sztuk walk, co jest oczywistą nieprawdą. Na naszym kontynencie powstało szereg różnych szkół walki, ale w tym historycznym momencie, w którym sztuki walki na Dalekim Wschodzie podlegały konsolidacji, w Europie ulegały rozpadowi.

KLUB KARATE W OSTROWCU - STRONA GŁÓWNA

Strona w budowie - za wszelkie niedogodności przepraszamy storna główna to: www.bez-pardonu.pl

Tymczasem zapraszamy też na nasze inne strony oraz na strony zaprzyjaźnionych organizacji:

Zaprzyjaźnione  lub/i polecane strony:
1. Polska Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3.
Biblioteka Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9.
Zespół muzyczny Komfort

10. Karate Tsunami Konin

 

Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk lub na facebooku https://www.facebook.com/karate.tsunami.50

Powrót do początku

Sztuki walki w Polsce

Chcąc napisać rzetelną  historie sztuk walki w Polsce, należałoby napisać kilka tomów grubych książek. Znacznie prościej napisać historie szkół walki, które wywodzą się ze wschodu, ale taka historia byłaby niepełna.

W Polsce na przestrzeni wieków powstało szereg różnych szkół walki, z których żadna nie dotrwała do naszych czasów. Wiadomości na ich temat istnieją w postaci zarówno książek, jak i innych źródeł pisanych.

Tymczasem pominiemy nasze szkoły walki i skoncentrujemy się na tych z Dalekiego Wschodu, które do Polski trafiły w końcu XIX wieku. Pierwszą sztuką walki, jaka trafiła do Polski było japońskie ju-jutsu. Ta sama sztuka walki nauczana była też w Polsce (na terenach naszego kraju) tuż przed I wojną światową i w

Część dalsza w budowie.  

KLUB KARATE W OSTROWCU - STRONA GŁÓWNA

Strona w budowie - za wszelkie niedogodności przepraszamy storna główna to: www.bez-pardonu.pl

Tymczasem zapraszamy też na nasze inne strony oraz na strony zaprzyjaźnionych organizacji:

Zaprzyjaźnione  lub/i polecane strony:
1. Polska Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3.
Biblioteka Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9. Zespół muzyczny Komfort

10. Karate Tsunami Konin

Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk lub na facebooku https://www.facebook.com/karate.tsunami.50

Powrót do początku

OBÓZ NARCIARSKI - CZECHY 2017

 

I n f o r m a c j e   o g ó l n e

 

MIEJSCE - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Jakuszycach leżący opodal przejścia granicznego PL/CZ. Jakuszyce to uroczo dzielnica Szklarskiej Poręby oddalona 5 km od centrum Harrahova. Leży na wys. ok. 900 m.npm. ale panujący tu  mikroklimat, jest zbliżony do tego, który panuje w Alpach na wys. 1500 m. W Jakuszycach (opodal naszego ośrodka) znajdują się liczne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, tu jest organizowany znany w  Europie Bieg Piastów i Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów, tutaj w 2011 roku, mieszkaliśmy z Justyną Kowalczyk, która wygrała w Jakuszycach Puchar Świata.

SZKOLENIE -  Naukę narciarstwa jak i snowboardu doskonalić będziemy w czeskich ośrodkach narciarskich: Herlikovice – Nowość!, Spindlerowy Mlyn, Rokytnice , Harrahov, Pec pod Sneżku, Tandvaldski Spicak, Jańskie Łaznie , Cerny Dul, Paseky n.Izerą

ORGANIZATOR –Bydgoski Klub Karate Tsunami (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej)

TERMIN5-12 luty 2017 (2-gi tydzień ferii, turnus 8 dniowy)

DOJAZD Autokarem, pozostanie on na miejscu i będzie do naszej dyspozycji.

WYŻYWIENIE 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja) w stylowej stołówce osrodka.

ZAKWATEROWANIE pokoje 1,2,3 os, studio (2+2), wszystkie posiadają łazienki i tv

Pokoje są przytulnie urządzone, do każdego pokoju jest przydzielona szafka na sprzęt narciarski. Ośrodek posiada saunę, dużą siłownie i świetlice rekreacyjną.

O f e r t a

 

-      Nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie w Czechach. Dla wygody   najlepiej  zaopatrzyć się we własny sprzęt. Można go również wypożyczyć na  miejscu, w czym pomagamy. Dla osób nie umiejących jeździć, zapewniamy nauka grupowa od podstaw. Do ośrodków narciarskich będziemy przywożeni i odwożeni autokarem.

-      Siłownia -  nieograniczony dostęp podczas całego pobytu – nowość 2017

-      Sauna (1 wejście podczas pobytu) – nowość 2017

-      Termy Cieplickie (hydro-rehabilitacja w połowie obozu)

-      Wieczór  z ogniskiem, grzanym winem i pieczoną kiełbasą

-    Zajęcia rekreacyjne(tenis stołowy, ew.boisko typu „Orlik”- (tenis, siatkówka, piłka n.)

-    Wycieczka autokarowa do Pragi, Drezna lub Skalnego Miasta (opcja)         

-    Ubezpieczenie nw i kl – (zawiera także szkolenie narciarskie)

KOSZT OBOZU obejmuje wyżej wymienione świadczenia i wynosi 1020 zł (bez karnetów narciarskich i wycieczek– opcja)

Dodatkowa opłata za dojazdy i parkingi autokarem w Czechach ok.110 zł  (cały okres).

UWAGA !

Do 30.11.2016 (śr) należy wpłacić zadatek w wysokości 300 zł od osoby.

WPŁATY

·         Gotówką- u R. Kociemskiego od pon. do pt. w godz. 18.00-19.30 w Zespole Szkół

      Spożywczych, ul. Toruńska 174 (obok Tesco) , pokój 116

Konto :Rafał Kociemski 93 1050 1139 1000 0090 7325 0582.W tytule: zadatek –obóz zimowy Jakuszyce 5-12 luty 2017

Informacje dodatkowe– Rafał  Kociemski  tel. 601- 67- 43- 42

Szczegółowe informacje dotyczące  wyjazdu  zostaną  przekazane po 1  stycznia 2017

 
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie naszą ofertą, znacznie przekraczająca ilość miejsc bardzo prosimy o szybką decyzje

 

 

Samoobrona

Na temat samoobrony napisaliśmy sporo w innym miejscu tej strony, więc tymczasowo odpuszczamy ten temat w niniejszym miejscu.

Strona w budowie

Zaprzyjaźnione  lub/i polecane strony:
1. Polska Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3.
Biblioteka Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9. Zespół muzyczny Komfort

10. Karate Tsunami Konin

Możesz nas także odwiedzić na stronie  www.karate-ostrowiec.tk  lub na facebooku https://www.facebook.com/karate.tsunami.50

Ostatnia aktualizacja tej witryny:24-02-17

Powrót do początku


Copyright © 2001 Stowarzyszenie Bez Pardonu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poprawione: 24-02-17.